Konsolidacja pożyczek i kredytów jest bardzo interesującym i często wyszukiwanym tematem. Pozwala ona zmienić kilka zobowiązań w jedno z mniejszą ratą. Pozytywnie wpływa to na naszą zdolność kredytową oraz pozwala odzyskać płynność finansową i komfort finansowy. Czym zatem jest konsolidacja pożyczek? Odpowiedzi na to pytanie, przydatne wskazówki i porady prezentujemy poniżej.

Czym jest konsolidacja?

Konsolidacja pożyczek i kredytów to zamienienie kilku zobowiązań na łączną dużą sumę miesięcznych rat w jedno zobowiązanie z jedną niską miesięczną ratą. W zamian za to kredyt spłacamy przez dłuższy czas. Nowym kredytem bankowym lub pożyczką spłacamy potrzebie zobowiązania i od tego momentu jesteśmy związani jedynie z jednym pożyczkodawcą, lub bankiem. Oprócz samej konsolidacji — połączenia zobowiązań, w zależności od oferty banku możemy również otrzymać dodatkowe pieniądze “do ręki”, które zostaną doliczone do głównego salda kredytu lub pożyczki. Na rynku istnieje wiele banków oraz prywatnych firm pożyczkowych, które oferują konsolidacje zobowiązań.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Konsolidacja pożyczek i kredytów jest de facto zwykłym kredytem i trzeba spełnić takie same wymagania. Z pewnością musimy złożyć wniosek, być w dobrej sytuacji finansowej i nie posiadać zadłużenia. Nie powinniśmy również mieć negatywnych wpisów w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Wiele osób obawia się o dodatkowe wymagania, ale w rzeczywistości nie musimy spełnić dodatkowych wymogów. Cały proces możemy przejść w ciągu jednej wizyty w banku. Aby zatem skorzystać z konsolidacji zobowiązań, również trzeba posiadać zdolność kredytową tak jak w przypadku zwykłego kredytu czy pożyczki.

Artykuł dostarczyła firma: Pożyczki Online – https://pozyczkaplus.pl